Strona główna Pobieranie Galeria zdjęć Artykuły Klasy pierwsze Klasy drugie Klasy trzecie Pogoda Prognoza pogody     Styczeń 27 2015 02:02:10  
Nawigacja
Portal
  Strona główna
  Zadaj pytanie
  Artykuły
  Pobieranie
  Linki
  Pogoda
  Galeria zdjęć
  Wyszukiwarka
  Archiwum newsów
  Mapa serwisu
  Imieniny
  Mapy Małopolski
  Gmina Gdów
  Parafia w Niegowici
  Podstawy HTML
  HTML dla "Zielonych"
  Logomocja

Testy egzaminacyjne
  Informacja
  Język polski
  Matematyka
  Historia i WOS
  Przyrodnicze
  Język angielski
  Język niemiecki

Konkursy Przedmiotowe
  Matematyka
  Informatyka

Wojewódzki Festiwal Językowy
  Regulamin Festiwalu
  Formularz zgłoszeniowy (pdf)
  Formularz zgłoszeniowy (docx)
  Zdyszane dyktando

Wykaz podręczników 2014/2015
  Klasy pierwsze
  Klasy drugie
  Klasy trzecie

Wymiana polsko-niemiecka
  Regulamin wymiany
  Infromacja o wymianie
  Artykuł w prasie niemieckiej
  Wymiana Okiem ucznia
  Fotki z wymiany maj 2013

Projekty edukacyjne
  Centres

Najlepszy sportowiec szkoły
  Regulamin
  Zasady punktacji

Samorząd Uczniowski
  Skład Samorządu 2014/15
  Regulamin Samorządu
  Uprawnienia SU

Przedmiotowe Zasady Oceniania
  Informatyka-Trzaska
  Informatyka-Watoła
  Geografia
  Matematyka
  Język niemiecki
  Historia
  Fizyka-Watoła
  Fizyka-Kowanec
  WOS
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Najwięcej Newsów dodali
   admin[491]
   bibliotekarz[56]
   Ziemianek[34]
   Pietak[34]
   PatrykW[27]
   Dyrektor[23]
   Weronika Kocwa[23]
   Kopec[19]
   Agnieszka Dlugosz[19]
   korfanty[19]
   Kosciolek[11]
   Maria Zyla[9]
   Ola Chyrc[8]
   pedagog[7]
   Tekiela[6]
   Bibliotekarz szkolny[4]
   Dorota Wolska[1]
Nasza Szkoła

Witamy
na stronie
Gimnazjum
im. księdza Karola Wojtyły
w Niegowici
 Niegowić 62,
tel. (012) 251-95-15

powiat wielicki
woj. małopolskie

gimniegowic@poczta.onet.pl
dyrektor:rajle@wp.pl
administrator: bogtr@wp.pl
Witamy


Niegowić 62, 32-420 Gdów tel. (012) 251-95-15 email:gimniegowic@poczta.onet.pl

"Tu możesz zobaczyć gdzie leży Niegowić"
Galeria zdjęć
Sportowe podsumowanie pierwszego semestru 2014/2015
Sport
Choć jeszcze ferie zimowe przed nami to już zaczął się drugi semestr, czyli można by powiedzieć, od nowa nauka i obowiązki. Z nowym semestrem nadszedł też czas podsumowań dotychczasowych osiągnięć. W tym krótkim newsie przypomnimy jakie wyniki uzyskali uczniowie naszego Gimnazjum w rywalizacji sportowej od września 2014 do połowy stycznia 2015.
Gratulujemy uzyskanych wyników i kwalifikacji do kolejnych etapów. W powyższym zestawieniu brakuje wyników uzyskanych przez naszych uczniów w etapie gminnym, jednak aby móc rywalizować na szczeblu powiatowym należało rywalizację gminna wygrać, czyli wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy zawody gminne ukończyli na miejscu pierwszym!
Pietak styczeń 24 2015 12:03:12 ˇ 0 ˇ 41
Biblioteka szkolna w I okresie
AktualnościBiblioteka szkolna w I okresie roku szkolnego 2014/2015 była odwiedzana przez czytelników prawie 1800 razy! W sumie zostało wypożyczonych 975 książek, w tym 631 to lektury, a pozostała liczba 344 to książki nadobowiązkowe, głównie beletrystyka. Ta ostatnia liczba najbardziej cieszy i dowodzi, że uczniowie czytają nie tylko z obowiązku lecz również dla przyjemności z własnej woli. Najbardziej "zaczytaną" klasą w tym okesie okazała się I b. Natomiast wyróżniającymi się czytelnikami w całej szkole są: Maria Warchala kl.I a, Oliwia Stelmach kl.I a, Marta Sobczak kl.I b, Rafał Kapusta kl.I c, Oskar Przeździęk kl.I c, Kacper Klasa kl.I c, Małgorzata Czaja kl.III d.
Pełną statystykę czytelniczą można zobaczyć tutaj.

Biblioteka zaprasza do dalszego i jeszcze aktywniejszego czytelnictwa w drugim okresie roku szkolnego.
bibliotekarz A. Tatko
bibliotekarz styczeń 13 2015 13:25:32 ˇ 0 ˇ 54
"W kręgu mitologii greckiej"
Aktualności
Biblioteka szkolna ogłasza międzyszkolny  konkurs czytelniczy
pod hasłem
"W kręgu mitologii greckiej"
 • Konkurs odbędzie się 11 lutego 2015 r.
 • Będzie miał formę testu, obejmującego znajomość fragmentów  "Mitologii"         Jana Parandowskiego (s. 36-39, 51-74, 108-116, 138-154, 170-177 )
 • Wezmą w nim udział uczniowie Gimnazjum w Niegowici oraz Szkoły Podstawowej     w Niegowici

Chętni proszeni są o zgłoszenie swojego udziału w bibliotece szkolnej

                                                                              bibliotekarz A. Tatko

bibliotekarz styczeń 13 2015 11:49:21 0 ˇ 14
Kolęda misyjna 2014
Aktualności
 Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici to nie tylko parafia papieska, ale również misyjna, ponieważ bliska jest jej sprawa misji. Już od kilkunastu lat dzieci i młodzież angażują się w dzieło pomocy misjom. Również i w tym roku nie pozostała obojętna na potrzeby dzieci, tym razem z Indii.
Tegoroczna kolęda misyjna odbyła się 27 grudnia tj. w sobotę i objęła całą parafię Niegowić.  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pierzchowie wsparci kolegami i koleżankami z Gimnazjum w Niegowici, jak co roku, kolędowali w następujących wioskach: Niewiarów, Pierzchów i Nieznanowice. Od godziny 8.30 sześć  potężnych grup w liczbie 44 dzieci, w kolorowych strojach, reprezentujących kraje misyjne głosiło Dobrą Nowinę, dzieliło się z ludźmi wiarą i radością z Bożego Narodzenia oraz zapraszało ich do wspólnej troski o misje. Serca naszych parafian okazały się bardzo czułe na potrzeby dzieci z Indii, co zaowocowało zebraną kwotą pieniężną w wysokości 4100 zł.  Dzieci zakończyły trud kolędowania w godzinach popołudniowych i bezpiecznie wróciły do swoich domów.
Część pieniędzy ( 1500 zł.) została przekazana zaprzyjaźnionej szkole na Madagaskarze, a pozostała trafiła na potrzeby dzieci w Indiach.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło kolędowania misyjnego tzn. dzieciom, młodzieży, opiece, rodzicom bardzo serdecznie dziękuję i wyrażam nadzieję na dalszą współpracę, a zarazem wsparcie tego, jakże pięknego dzieła w przyszłym roku.
 Szczęść Boże!
katechetka Jolanta Zając

admin styczeń 06 2015 22:29:22 0 ˇ 16
Wyniki konkursu na świąteczny wystrój sal
Konkursy
Na początku grudnia Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na świąteczny wystrój sal lekcyjnych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 18 grudnia. Czteroosobowa komisja odwiedziła wszystkie sale lekcyjne i oceniła pracę wszystkich klas naszego gimnazjum. Zgodnie z regulaminem komisja brała pod uwagę: oryginalność, estetykę i samodzielność wykonania ozdób oraz ogólne wrażenie wystroju sali. Wybór nie był łatwy ponieważ wszystkie klasy bardzo poważnie podeszły do konkursu. Każdy juror mógł przyznać od 1 do 10 pkt dla każdej klasy, oznacza to, że maksymalnie można było otrzymać 40 pkt.
    
Czoło miejsca w konkursie zajęły:
 1. Klasa IIId - sala nr 4   - 38 pkt.
 2. Klasa IIIc - sala nr 15 - 35 pkt.
 3. Klasa IIa  - sala nr 3   - 32 pkt.
 4. Klasa Is   - sala nr 03 - 31 pkt.
 5. Klasa Ic   - sala nr 20 - 27 pkt.
  Klasa IIc  - sala nr 25 - 27 pkt.

Efekty można oglądnąć na zdjęciach w galerii. A nagrodą dla wszystkich będą wspaniale udekorowane sale, które gdy wrócimy do szkoły będą nam tworzyły wspaniały nastrój i świąteczną atmosferę.

admin grudzień 31 2014 01:02:16 0 ˇ 39
Wymiana z BiH :-)
Wycieczki
Udało się - nasze starania zostały zakończone sukcesem: w bieżącym roku szkolnym odbędzie się kolejna wymiana międzynarodowa :)
Tym razem pojedziemy do Bośni i Hercegowiny, gdzie spotkamy przemiłych ludzi i będziemy podziwiać piękne krajobrazy. BiH oferuje wiele możliwości spędzenia czasu we wspaniałym klimacie i przy dobrej zabawie z rówieśnikami z zagranicy.
Nasi uczniowie pojadą do BiH w ostatnim tygodniu lutego 2015 (drugi tydzień ferii), a rewizyta kolegów i koleżanek w Niegowici nastąpi początkiem czerwca 2015r.
Projekt jest dofinansowany w ramach środków europejskich, w związku z czym opłata za udział w wymianie to jedyne 200zł./os. Jest to koszt całkowity, który obejmuje zarówno wyjazd do Bośni i Hercegowiny, jak i czerwcowe wycieczki :)
Zapisy u nauczyciela j. niemieckiego, p. Pawła Ziemianka, do połowy stycznia 2015r.
Serdecznie zapraszam do udziału w wymianie :-)
"Zwiedzaj inne kraje, poznawaj różne kultury, pozostań sobą".
Paweł Ziemianek

Ziemianek grudzień 19 2014 11:28:43 0 ˇ 56
Szlachetna paczka
Aktualności Po "MIKOŁAJKACH" dołączyliśmy, głównie z nauczycielami do "SZLACHETNEJ PACZKI", do widniejących podarków dorzucamy jeszcze nową kuchenkę gazową, rozkładany tapczan i 3 biurka dla dzieciaków, myślę, że te święta spędzą nieco lepiej, a my szykujmy się już do następnej akcji
admin grudzień 12 2014 22:52:54 0 ˇ 67
Akcja mikołajkowa – „Podaruj Dzieciom Uśmiech”
Aktualności
 To już XIII edycja naszej akcji - zakończona! Znów gimnazjaliści ukazali swoją wrażliwą stronę i aktywnie uczestniczyli w akcji. Nikt nie był obojętny na potrzeby innych, co było naprawdę wspaniałe. Dzięki Wam - uczniom, którzy z chęcią nieśli pomoc innym, a także naszym nauczycielom zgromadzono ogromną ilość zabawek artykułów spożywczych, szkolnych i ubrań. Mocnym wsparciem akcji byli oczywiście sponsorzy, którym bardzo serdecznie dziękujemy za ofiarowaną pomoc. Zorganizowaliśmy 30 paczek z żywnością dla rodzin i 70 paczek z upominkami dla dzieci i młodzieży.
5 XII 2014r. brygada mikołajowa w składzie; św. Mikołaj – Wojciech Głogowski wraz ze swoją świtą: Karoliną Walasik, Martą Pieprzyk i orszakowym fotografem – Alicją  Pieprzyk wyruszyła w drogę do rodzin naszych gimnazjalistów. Mikołaj odwiedził m. in. Książnice, Szczytniki, Wiatowice, Krakuszowice, Pierzchów, Niewiarów, Nieznanowice i Niegowić. Nie obyło się też bez odwiedzin w Urzędzie Gminy Gdów, gdzie wszyscy pracownicy na czele z Panem Wójtem – Zbigniewem Wojasem zostali obdarowani słodyczami i skromnymi podarunkami.
Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim ludziom, którzy udzielili nam wsparcia  i nie są obojętni na potrzeby innych.
Nad całością akcji czuwała pani: Janina Świeży, a kierowcami dodatkowych „sań – na czterech kółkach” byli Panowie: Leszek Rajtarski i Norbert Korfanty
Dziękujemy

admin grudzień 12 2014 22:40:36 ˇ 0 ˇ 101
Świąteczny wystrój sal lekcyjnych
KonkursyZaczynamy kolejną edycję naszego corocznego konkursu na wystrój sali lekcyjnej :-)

Każda klasa w okresie przedświątecznym ma za zadanie przystroić swoją salę - sprawić, aby czuło się w niej nastrój zbliżających się Świąt. Komisja konkursowa będzie oceniała sale w czwartek, 18.12. Oceniane będą: oryginalność, estetyka i samodzielność wykonania ozdób oraz ogólne wrażenie wystroju sali.

Życzymy powodzenia i kreatywności :)
Opiekun SU

Ziemianek grudzień 01 2014 10:54:13 0 ˇ 93
Dyskoteka andrzejkowa
Samorząd UczniowskiW najbliższy czwartek, 27.11, w godzinach 17.00-20.00 odbędzie się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Szykuje się dobra zabawa - szczególnie, że o muzykę i dobry nastrój zadba DJ Malina. Zachęcamy wszystkich do przyjścia i miłego spędzenia czasu :-) Koszt wstępu to jedynie 2zł./os. Jeżeli ktoś nie wpłacił pieniędzy dotychczas, może to zrobić przy wejściu na dyskotekę. Przyjdźcie, bawcie się i stwórzcie taką atmosferę, żeby nieobecni Wam pozazdrościli ;)
ZAPRASZAMY
Opiekun SU

Ziemianek listopad 25 2014 06:50:56 0 ˇ 99
Dzień Patrona iŚwięto Niepodległości 2014
Aktualności
 W dniu 6 listopada 2014 roku społeczność naszego gimnazjum uroczyście obchodziła Święto Patrona szkoły i zbliżającą się rocznicę odzyskania niepodległości. Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej i złożenia kwiatów pod pomnikiem księdza Karola Wojtyły. Po przybyciu do szkoły uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas, by poczynić ostatnie przygotowania do akademii. W tym czasie przedstawiciele klas pierwszych, drugich i trzecich rywalizowali ze sobą w „Grze o niepodległość”, w której musieli wykazać się wiedzą o Patronie szkoły - księdzu Karolu Wojtyle (szczególnie jego pobycie w niegowickiej parafii), rozwiązać zadania dotyczące marszałka Piłsudskiego i wykazać się znajomością pieśni legionowych. Najlepiej przygotowani okazali się uczniowie klas drugich, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.   
Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z uroczystości

admin listopad 06 2014 13:40:32 ˇ 0 ˇ 168
Strona 1 z 72 1 2 3 4 > >>
Gimnazjum
Hymn szkoły Hymn szkoły
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dokumenty
Statut Gimnazjum (doc) Statut Gimnazjum(doc)
Statut Gimnazjum (pdf) Statut Gimnazjum(pdf)
Szkolny Program profilaktyki(doc) Szkolny Program profilaktyki(doc)
Szkolny Program profilaktyki(pdf) Szkolny Program profilaktyki(pdf)
Program Wychowawczy(doc) Program Wychowawczy(doc)
Program Wychowawczy(pdf) Program Wychowawczy(pdf)
Zegar
Nasz Patron
Kalendarium 1920-1978 Kalendarium 1920-1978
Młodość Młodość
Okupacja Okupacja
Kapłaństwo Kapłaństwo
Biskup Wojtyła Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990 Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005 Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty Papieskie dokumenty
Twórczość Twórczość
Testament Testament Jana Pawła II
W Niegowickiej Parafii W niegowickiej Parafii
W Niegowickiej Parafii Jak Go pamiętamy
Orlik 2012
Orlik 2012 Regulamin (pdf)
Postanowienia ogólne Postanowienia ogólne
Korzystanie z obiektu Korzystanie z obiektu
Sankcje i odpowiedzialność Sankcje i odpowiedzialność
Telefony alarmowe Telefony alarmowe
Rezerwacja Rezerwacja
Najbliższe wydarzenia
Statystyki
Gimnazjum w Niegowici
WITAJ
Karolina Natanek
jako nowy uzytkownik

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23

Głównych administratorów: 1
Administratorów: 6
Uzytkowników: 16

Użytkownicy Online:

admin02:53:45
Pietak 5 dni
bibliotekarz 1 tydzień
Ziemianek 5 tygodni
Kosciolek33 tygodni

Gości Online: 1

Twoje IP: 54.147.224.110

Kategorie Forum 2
Tematów na Forum 1
Postów na Forum 2
Komentarzy 3
Księga Gosci
News'y 791
Artykuły 244
Albumy
Zdjecia
Plików w Downloadzie 4
Kategorii w Linkach 8
Linków 42
Postów w shoutbox'ie
Obecny adres IP
54.147.224.110
Licznik
pozostało

do końca roku
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2015-01-26
Kursy walut strzałka 0.23%
3,7601
Kursy walut strzałka 0.14%
4,2293
Kursy walut strzałka 1.79%
4,2448
Kursy walut strzałka 0.06%
5,6432
     
 
engine: PHP-Fusion v6.01 || kewals theme by: sonar from EP

   Strona główna :: Pobieranie :: Galeria zdjęć :: Artykuły :: Klasy pierwsze :: Klasy drugie :: Klasy trzecie :: Pogoda :: Prognoza pogody