Strona główna ˇ Pobieranie ˇ Galeria zdjęć ˇ Artykuły ˇ Pogoda ˇ Prognoza pogodyWtorek, Marzec 20, 2018
Projekt - Kierunek Przyszłość
Informacja Informacja
Regulamin rekrutacji Regulamin rekrutacji
Deklaracja przystąpienia Deklaracja przystąpienia
Zgoda na przetwarzanie danych Zgoda na przetwarzanie danych
Plakat Plakat
Nawigacja
Portal
  Strona główna
  Zadaj pytanie
  Artykuły
  Pobieranie
  Linki
  Pogoda
  Galeria zdjęć
  Archiwum newsów
  Mapa serwisu
  Imieniny
  Jakość powietrza
  Gmina Gdów
  Parafia w Niegowici
  HTML dla "Zielonych"
  Logomocja

Wojewódzki Festiwal Językowy
  Regulamin Festiwalu
  Formularz zgłoszeniowy (pdf)
  Formularz zgłoszeniowy (doc)

Wymiana polsko-niemiecka
  Regulamin wymiany
  Infromacja o wymianie
  Artykuł w prasie niemieckiej
  Wymiana Okiem ucznia
  Fotki z wymiany maj 2013

Projekty edukacyjne
  Centres

Konkurs Ekologiczny
  Na Ratunek Ziemi
  Wyniki konkursu (plik pdf)
  Regulamin Konkursu (pdf)

Przedmiotowe Zasady Oceniania
  Informatyka-Trzaska

Najwięcej Newsów dodali
   admin[578]
   bibliotekarz[70]
   Ziemianek[61]
   Dyrektor[52]
   Pietak[47]
   PatrykW[27]
   Weronika Kocwa[23]
   korfanty[20]
   Agnieszka Dlugosz[19]
   Kopec[19]
   Kosciolek[12]
   Maria Zyla[11]
   Ola Chyrc[8]
   pedagog[7]
   Tekiela[6]
   Bibliotekarz szkolny[4]
   Sopata[3]
   Dorota Wolska[1]
Nasza Szkoła

Witamy
na stronie
Gimnazjum
im. księdza Karola Wojtyły
w Niegowici
 Niegowić 62,
tel. (012) 251-95-15

powiat wielicki
woj. małopolskie

gimniegowic@poczta.onet.pl
dyrektor:rajle@wp.pl
administrator: bogtr@wp.pl
Spotkanie z medalistką olimpijską
Sport
 Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Niegowici spotkali się dzisiaj z Marią Springwald wybitną polską wioślarką, wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy i medalistką olimpijską z Igrzysk w Rio de Janeiro w 2016. Medal ten zdobyła w konkurencji czwórka podwójna. ( Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska,).
Na spotkaniu mogliśmy odświeżyć wspomnienia z zeszłego roku i obejrzeć finałowy wyścig polskiej osady, która prawie cały czas prowadziła ale na finiszu przegrała z zespołami Niemiec i Holandii.
Pani Maria zademonstrował medal olimpijski oraz przekazała informacje na temat wioślarstwa oraz igrzysk olimpijskich popierając swoje opowiadanie zdjęciami. Pochwaliła się również swoimi wybitnymi osiągnięciami sportowymi. Na koniec chętnie odpowiadała na pytania uczniów a później rozdawała autografy.
XVIII Rajd Szlakiem Papieskim
Aktualności
 20 maja odbyła się XVIII edycja Rajdy Szlakiem Papieski. Tym razem ok 400 uczestników wędrowało z Łapanowa do Niegowici. Wśród nich mała grupka naszych uczniów.Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce przed budynkiem Zespołu Szkół w Łapanowie, PO wykonaniu wspólnego, pamiątkowe zdjęcia pielgrzymi ruszyli na trasę. Dominującym miał być kolor niebieski, ale w tym roku jakoś nie było tego widać. Hasłem Rajdu były słowa św. Jana Pawła II z 1979r. „Człowieka trzeba mierzyć miara serca”.
Około południa do Niegowici dotarli pierwsi uczestnicy. Ze smakiem zjedli żurek przygotowany przez KGW w Niegowici. PO krótkim koncercie nastąpiła ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych w Konkursie Plastycznym oraz największa atrakcja - losowanie nagród wśród uczestników Rajdu. Na szczęściarzy czekało 5 rowerów ufundowanych przez Starostę Powiatowego w Wieliczce, Starostę Powiatowego w Bochni, Wójta Gminy Gdów, Wójta Gminy Łapanów oraz Księdza Proboszcza Parafii w Łapanowie. Na koniec wręczono kilkanaście nagród - albumów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Wieliczce.
Prace plastyczne

Wielki sukces naszych uczennic!
Aktualności
 11 maja 2017 roku w Gimnazjum w Koźmicach Wielkich odbył się Powiatowy Festiwal Filmu Obcojęzycznego „Złote Kłosy”. Uczniowie z 10 gimnazjów powiatu wielickiego zaprezentowali filmy o tematyce związanej z Polską w języku angielskim oraz w języku niemieckim. Zekranizowano polskie legendy, przedstawiono piękno polskiej natury i zabytki architektoniczne, ciekawe pobliskie zakątki oraz wywiady z obcokrajowcami zwiedzającymi Polskę.

Konkurencja była naprawdę duża. Jednak to film naszych uczennic z klasy III C pt. „Info news” okazał się najlepszy! Gratulacje dla zwyciężczyń: Patrycji Michałek, Zuzanny Piotrowskiej, Agnieszki Prokopowicz, Gabrieli Rudek, Wiktorii Skowronek, Natalii Sobczyk, Julii Zając.
Energylandia na zakończenie roku szkolnego
WycieczkiW ostatnim tygodniu zajęć lekcyjnych, w środę 21.06, zapraszam wszystkich chętnych uczniów na całodzienną wycieczkę do Energylandii w Zatorze. Zapisy odbywają się u opiekuna Samorządu Uczniowskiego - w poniedziałek, 29.05, proszę o dostarczenie mi listy chętnych z każdej klasy, natomiast do piątku, 02.06 należy potwierdzić zgłoszenie, wpłacając koszty wycieczki: 75zł./os.

Paweł Ziemianek
Kino z okazji Dnia Dziecka
Samorząd UczniowskiWszystkich chętnych zapraszam na wyjazd do kina na film "Piraci z Karaibów: zemsta Salazara". Wyjazd odbędzie się w piątek, 02.06, w godzinach popołudniowych, po zajęciach lekcyjnych. Osoby zainteresowane proszę o zebranie w obrębie klasy 25zł./os. do końca przyszłego tygodnia i przekazanie list do opiekuna Samorządu Uczniowskiego w poniedziałek, 29.05.2017r.

Paweł Ziemianek
Już wkrótce VI Turniej Piłki Nożnej !
Piłka nożnaRuszyły zapisy do VI Turnieju Piłki Nożnej o tytuł najlepszej klasy gimnazjum. W turnieju mogą wziąć udział wszystkie klasy. Zespoły składają się max. z 10 zawodników z jednej klasy (chlopcy lub dziewczęta), z możliwością wymiany lub dopisania zawodnika w kazdej fazie turnieju (warunek to zachowanie max liczby zawodników). Aby zgłosić drużynę nalezy dostarczyć listę zgloszeniową do organizatorów do dn. 28 kwietnia 2017 r. ( piątek). Organizatorami w tym roku są: Łukasz Zagól (III B), Piotr Matras (III C) i Szymon Martyna (III C). Koordynatorem jest p. Grzegorz Piętak. Więcej szczegółów poznacie w późniejszym terminie. Zachęcamy do wzięcia udziału. 
10-lecie wymiany - prośba do uczniów i absolwentów :-)
Wymiana polsko-niemieckaTak, tak - to już 10 lat minęło od czasu nawiązania współpracy między naszą szkołą, a Gymnasium Bad Nenndorf. Spotykaliśmy się regularnie zarówno w Niemczech, jak i u nas. W wymianie przez te wszystkie lata wzięło udział łącznie kilkuset uczniów GBN i Gimnazjum w Niegowici, zawierając przyjaźnie, miło spędzając czas i poznając wspólnie nowe miejsca :)
I właśnie z okazji tej okrągłej rocznicy mam do Was - do absolwentów naszej szkoły, którzy brali udział w wymianie w latach poprzednich oraz do uczniów obecnie biorących w niej udział - gorącą prośbę: przesyłajcie mi proszę na adres mailowy p.ziemianek@interia.pl ciekawe, wesołe, grupowe i indywidualne zdjęcia z każdej tury wymiany, wpisując w tytule maila, w którym roku zostały zrobione :-) Bardzo bym chciał otrzymać przynajmniej po kilka zdjęć z każdej tury wymiany, ponieważ chcemy przygotować wystawę, pokazującą wszystkie kolejne lata naszego projektu: Hanower, Kraków, Steinhuder Meer, Zakopane, Lauenau, czy Ojców - to tylko część z tych miejsc, które warto sobie przypomnieć. Na zdjęcia czekam do połowy maja i z góry dziękuję wszystkim, którzy mi je prześlą :) Wystawa odbędzie się w trakcie pobytu u nas uczniów z Bad Nenndorf na początku czerwca i już teraz zapraszam na nią wszystkich, którzy kiedykolwiek brali udział w wymianie - im więcej nas się zjawi, tym lepiej ;-)
Wszelkich szczegółów wszystkim zainteresowanym chętnie udzielę osobiście i mailowo - do zobaczenia na obchodach 10-lecia naszej wymiany :)
Paweł Ziemianek


ZEBRANIE Z RODZICAMI
Ogłoszenia dyrekcjiZapraszamy rodziców na informacyjne zebranie, które odbędzie się w dniu 05.04.2017r - środa - wg. harmonogramu:
klasy III - godz. 17.00 - 17.30,
zebranie ogólne - godz. 17.30 - 17.45 - informacje dotyczące zmian w systemie oświaty,
klasy I i II - godz. 17.45 - 18.15.
Rodziców uczniów klas III proszę o pozostanie na chwilę po zebraniu ogólnym - będzie krótka prezentacja Zespołu Szkół w Gdowie.
Wyniki konkursu czytelniczego
BibliotekaW zorganizowanym przez bibliotekę szkolną konkursie czytelniczym pod hasłem "Eragon" Ch. Paoliniego wzięło udział 9 osób. Uczniowie przeczytali książkę i pokonali aż trzy etapy konkursu. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i rywalizacja była zacięta. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce  Zofia Francuz  kl. I b    70 pkt
II miejsce Aleksandra Bułat  kl. II a    68 pkt
III miejsce Jowita Rozum  kl. I a    66,5 pkt

Pozostali uczestnicy to : Burnos Damian kl. III b, Chmielek Emilia kl. I a, Gaj Gabriela kl. II a, Filipowska Patrycja kl. II a, Pawlik Natalia kl. II c, Prorok Igor kl. I a
Wszystkim dziękuję za udział , a zwycięzcom gratuluję
                                                                                            
bibliotekarz szkolny
Targi Edukacyjne w Krakowie
W dniach 23.03 - 25.03.2017 w Krakowskim Centrum Wystawienniczym EXPO odbywały się Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów. W dniu 23.03 wspólnie z uczniami klas 3 naszego gimnazjum braliśmy w nich udział. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkoleniową szkół ponadgimnazjalnych, porozmawiać z uczniami czy nauczycielami tych szkół. Ponadto mogli skorzystać z porady doradcy zawodowego. 
Zdjęcia z udziału zostaną dołączone w późniejszym terminie.
Jesteś bezpieczny - jeteś widoczny - noś odblaski
Ogłoszenia dyrekcjiW dniu 22 marca odbyło się spotkanie zorganizowane przy współpracy z Pierwszym Klubem Krakowskim " Soroptimist International" w ramach akcji pt. "Jesteś bezpieczny - jesteś widoczny - noś odblaski", które miało na celu pogłębienie wiedzy naszych gimnazjalistów na temat zasad zachowania bezpieczeństwa na drodze. Informacje te przekazywała p. Prezydentka - Janina Lichota - mieszkanka Niegowici. W trakcie spotkania odbył się również pokaz pierwszej pomocy, który prowadziła p. Bożena Woźniak z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Swoje doświadczenia przekazał również p. Szymon Bała dzielnicowy dla Niegowici. Bardzo dużą aktywność, zaangażowanie wykazała nasza młodzież gimnazjalna. Również zachowanie w trakcie spotkania było bez zarzutów, za co serdecznie Wam dziękuję. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali odblaski (250 szt.) a gimnazjum certyfikat uczestnictwa, poparty autografem kierowcy rajdowego Michała Kościuszko.
Zdjęcia ze spotkania w późniejszym czasie zostaną dołączone.
Strona 3 z 88 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Gimnazjum
Hymn szkoły Hymn szkoły
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zegar
Nasz Patron
Kalendarium 1920-1978 Kalendarium 1920-1978
Młodość Młodość
Okupacja Okupacja
Kapłaństwo Kapłaństwo
Biskup Wojtyła Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990 Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005 Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty Papieskie dokumenty
Twórczość Twórczość
Testament Testament Jana Pawła II
W Niegowickiej Parafii W niegowickiej Parafii
W Niegowickiej Parafii Jak Go pamiętamy
Orlik 2012
Orlik 2012 Regulamin (pdf)
Postanowienia ogólne Postanowienia ogólne
Korzystanie z obiektu Korzystanie z obiektu
Sankcje i odpowiedzialność Sankcje i odpowiedzialność
Telefony alarmowe Telefony alarmowe
Rezerwacja Rezerwacja
Najbliższe wydarzenia
Statystyki
Gimnazjum w Niegowici
WITAJ
klasa3c
jako nowy uzytkownik

Zarejestrowanch Uzytkowników: 25

Głównych administratorów: 1
Administratorów: 11
Uzytkowników: 13

Użytkownicy Online:

Dyrektor 5 dni
admin 5 dni
Ziemianek 8 tygodni
bibliotekarz40 tygodni
Pietak46 tygodni

Gości Online: 1

Twoje IP: 54.162.8.185

Kategorie Forum 2
Tematów na Forum 1
Postów na Forum 2
Komentarzy 4
Księga Gosci
News'y 968
Artykuły 249
Albumy
Zdjecia
Plików w Downloadzie 4
Kategorii w Linkach 8
Linków 42
Postów w shoutbox'ie
Obecny adres IP
54.162.8.185
Licznik
pozostało

do końca roku szkolnego
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2018-03-19
0.37%
3,4341
0.03%
4,2176
0.05%
3,6009
0.43%
4,7982
Gimnazjum im. Księdza Karola Wojtyły w Niegowici Copyright © 2005-2016
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody właściciela strony zabronione