Wojewódzki Konkurs Ekologiczny " Na ratunek Ziemi"- XVI Edycja
Dodane przez admin dnia Kwiecień 16 2016 00:35:36
 Wojewódzki Konkurs Ekologiczny " Na ratunek Ziemi"- XVI Edycja
Temat: "Ekologia i płazy"
Celem konkursu jest propagowanie wiedzy przyrodniczej w¶ród wszystkich uczniów. Pierwsz± form±  jest Turniej Wiedzy Ekologicznej. Odbył się on w naszej szkole w dniu 8 kwietnia 2016. Był to test składaj±cy się z 45 pytań-zamkniętych i otwartych. Uczniowie mieli 45 minut na jego rozwi±zanie. W turnieju udział wzięło 19 Gimnazjów z Dobrej, Bańskiej Niżnej, D±browy Tarnowskiej, Kłaja, Nowej Góry, Skawiny, Raciechowic, Ratułowa, Niepołomic, Brzezia, Mogilan, Dobczyc, Woli Batorskiej, Wojakowej, Sierosławic, Gdowa, Wieliczki, Sieprawia i gospodarze z Niegowici. Każde Gimnazjum mogło reprezentować trzech uczniów.

<czytaj cało¶ć>

Rozszerzona zawarto¶ć newsa
Wojewódzki Konkurs Ekologiczny " Na ratunek Ziemi"- XVI Edycja
Temat: "Ekologia i płazy"
Celem konkursu jest propagowanie wiedzy przyrodniczej w¶ród wszystkich uczniów. Pierwsz± form±  jest Turniej Wiedzy Ekologicznej. Odbył się on w naszej szkole w dniu 8 kwietnia 2016. Był to test składaj±cy się z 45 pytań-zamkniętych i otwartych. Uczniowie mieli 45 minut na jego rozwi±zanie. W turnieju udział wzięło 19 Gimnazjów z Dobrej, Bańskiej Niżnej, D±browy Tarnowskiej, Kłaja, Nowej Góry, Skawiny, Raciechowic, Ratułowa, Niepołomic, Brzezia, Mogilan, Dobczyc, Woli Batorskiej, Wojakowej, Sierosławic, Gdowa, Wieliczki, Sieprawia i gospodarze z Niegowici. Każde Gimnazjum mogło reprezentować trzech uczniów
Przed godzin± 10 nast±piło przywitanie uczestników przez Dyrektora naszego Gimnazjum Pana Leszka Rajtarskiego oraz Pani± Janinę ¦wieży nauczyciela biologii koordynatora konkursu. Został przedstawiony regulamin i zasady konkursu, a następnie uczestnicy udali się do wyznaczonych 3 klas, gdzie pisali 45-minutowy test. Po zakończeniu pisania uczniowie mieli poczęstunek a w tym czasie były sprawdzane testy. Całe wydarzenie było dokumentowane przez TVP Wieliczka. Przeprowadzili oni wywiad z uczestnikami testu. Jury postanowiło nagrodzić 9 laureatów. Gala konkursu czyli wręczenie nagród ze wszystkich kategorii odbędzie się 27 kwietnia w Bonarce Cinema Park w Krakowie.
WYNIKI TURNIEJU WIEDZY:
Miejsce :
1. Maksymilian Stańczyk, klasa 3C, Gimnazjum w Niegowici
1. Paulina Mi¶kowiec, klasa 3, Gimnazjum w Dobrej
1. Sebastian Słomka, klasa 2A, Gimnazjum w Mogilanach

2. Patrycja Mi¶kowiec, klasa 1, Gimnazjum w Dobrej
2. Wojciech Radzik, klasa 2B, Gimnazjum w Sieprawiu
2. Emilia Lis, klasa 2, Gimnazjum w Mogilanach
3. Antoni Cierniak, klasa 2, Gimnazjum w Bańskiej Niżnej
3.Weronika Wolska, klasa 3A, Gimnazjum w Niegowici
3. Natalia Ogorzelec, klasa 3B, Gimnazjum w D±browie Tarnowskiej
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
 ŁUCJA CIE¦LA III C
Pełne wyniki Konkursu