Dzień Sportu - 19 czerwca 2017 r.
Dodane przez admin dnia Czerwiec 21 2017 23:42:56
 19 czerwca 2017 roku odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Po odczytaniu Apelu Olimpijskiego, przypomnieniu idei sportu wypromowanej przez Pierre de Coubertin wszyscy uczniowie przeszli na boiska Orlik, gdzie rozegrany został turniej finałowy szkolnych, klasowych rozgrywek w piłce nożnej chłopców. Z czterech klas: II B, II C, III C i III S najlepszą okazała się klasa III S, wygrywając w finale z drużyną klasy II B. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy klasami IIC i III C - lepsza okazała się drużyna klasy III C.
Równocześnie z turniejem piłkarskim przebiegały zawody strzeleckie, współorganizowane przez naszych wieloletnich przyjaciół z Koła TTKF Wiarus z Niepołomic. Wzięło w nich udział prawie 30 uczniów. Najlepsza trójka to:
  1. Sebastian Gajec - II B
  2. Łukasz Zagól - III B
  3. Przemysław Lech - I A
Na koniec odbyły się zawody w wieloboju siłowym, w których wystartowali najsilniejsi chłopcy naszej szkoły. Należą im się szczególne gratulacje, ponieważ bardzo ciężkie próby, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego, wykonywane były na świeżym powietrzu w pełnym słońcu i przy wysokiej temperaturze. Mimo tego wszyscy chłopcy ukończyli zawody, a wyniki prezentują się następująco:
  1. Grzegorz Wlazło - III B
  2. Dawid Danaj - III A
  3. Sebastian Paszkot - II B


Rozszerzona zawartość newsa