Festwal Nauki 2010
Dodane przez admin dnia Marzec 01 2010 22:18:16
W czwartek, 25 lutego odbył się w naszej szkole VII Festiwal Nauki, którego mottem była myśl Sofoklesa: „Choćby ktoś mędrcem był, żadna dlań hańba uczyć się dalej".  Tradycyjnie na festiwal zostali zaproszeni uczniowie klas VI z okolicznych szkół podstawowych oraz gościnnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Suchorabie.
Pierwszą część rozpoczął konkurs na temat naszego Gimnazjum: „Co TY wiesz o swojej szkole”.  Można było pochwalić się wiedzą lub dowiedzieć czegoś nowego. Następnie przedstawione zostały sylwetki znanych naukowców i wynalazców. Prezentacje odbyły się w języku angielskim oraz niemieckim.  Zwieńczeniem  tej części imprezy były występy grup tanecznych z naszego gimnazjum, które bardzo przypadły do gustu naszym nowym uczniom.     
W drugiej części szóstoklasiści wzięli udział w zajęciach edukacyjnych wraz z uczniami naszej szkoły. Mamy nadzieje, że podobały się one naszym gościom i już we wrześniu po raz kolejny zawitają do nas,  aby podjąć naukę w Gimnazjum im. księdza Karola Wojtyły w Niegowici.
Koordynatorem Festiwalu była pani Hanna Leśniewska-Kopeć.
Paweł Olszański


Rozszerzona zawartość newsa