Strona główna ˇ Pobieranie ˇ Galeria zdjęć ˇ Artykuły ˇ Pogoda ˇ Prognoza pogodyCzwartek, Lipiec 07, 2022
Projekt - Kierunek Przyszłość
Informacja Informacja
Regulamin rekrutacji Regulamin rekrutacji
Deklaracja przystąpienia Deklaracja przystąpienia
Zgoda na przetwarzanie danych Zgoda na przetwarzanie danych
Plakat Plakat
Nawigacja
Portal
  Strona główna
  Zadaj pytanie
  Artykuły
  Pobieranie
  Linki
  Pogoda
  Galeria zdjęć
  Archiwum newsów
  Mapa serwisu
  Imieniny
  Jakość powietrza
  Gmina Gdów
  Parafia w Niegowici
  Podstawy HTML
  HTML dla "Zielonych"
  Logomocja

Wojewódzki Festiwal Językowy
  Regulamin Festiwalu
  Formularz zgłoszeniowy (pdf)
  Formularz zgłoszeniowy (doc)

Projekty edukacyjne
  Centres

Przedmiotowe Zasady Oceniania
  Informatyka-Trzaska

Najwięcej Newsów dodali
   admin[596]
   bibliotekarz[70]
   Ziemianek[61]
   Dyrektor[53]
   Pietak[47]
   PatrykW[27]
   Weronika Kocwa[23]
   korfanty[20]
   Agnieszka Dlugosz[19]
   Kopec[19]
   Kosciolek[12]
   Maria Zyla[11]
   Ola Chyrc[8]
   pedagog[7]
   Tekiela[6]
   Bibliotekarz szkolny[4]
   Sopata[3]
   Dorota Wolska[1]
Nasza Szkoła

Witamy
na stronie
Gimnazjum
im. księdza Karola Wojtyły
w Niegowici
 Niegowić 62,
tel. (012) 251-95-15

powiat wielicki
woj. małopolskie

gimniegowic@poczta.onet.pl
dyrektor:rajle@wp.pl
administrator: bogtr@wp.pl
Download: Darmowe Fotoretuszery
Gimp 2.2.8
Gimp 2.2.8 Bardzo popularny wśród użytkowników systemu Linux program zdobywa sobie coraz większe rzesze zwolenników pośród użytkowników pracujących w środowisku Windows. Jest to bardzo dobra aplikacja będąca alternatywą dla „wielkich” - Adobe Photoshopa i Corel Photopainta. Niewątpliwie największym atutem GIMPa jest jego dostępność za darmo co w porównaniu z wymienionymi konkurentami kosztującymi niemało, stawia go w bardzo dobrej pozycji wyjściowej. Na kosztach atuty GIMPa się jednak nie kończą, a program skutecznie zadaje kłam opiniom, że darmowe musi być gorszej jakości. Program wymaga wcześniejszej instalacji bibliotek GTK+. GIMP to chyba najsłynniejszy program graficzny dostępny na licencji open source. W GIMP 2.3.5 pojawiły się pierwsze próby wprowadzenia funkcji zarządzania kolorem, niezbędnego w profesjonalnych zastosowaniach. Poprawiono również odczytywanie informacji EXIF z plików JPG. Interfejs programu także nieznacznie zmieniono, m.in. zreorganizowano układ opcji w menu Filtry.
Dodano: 05.12.06 Pobrań: 2960 Rozmiar: 0 KB
Pobierz
Pixia 3.3.b
Pixia 3.3.b Solidny pakiet graficzny służący do edycji i retuszowania obrazów. Program oferuje wiele narzędzi edycyjnych, w tym maski i warstwy oraz konfigurowalne pędzle, pozwalające uzyskiwać oryginalne efekty. Jego możliwości można rozszerzyć przy użyciu wtyczek (tzw. plug-in). Obsługuje większość popularnych formatów plików graficznych. Obsługa programu z początku wydaje się dość skomplikowana, ale dość szybko można się przyzwyczaić i opanować tę sztukę.
Dodano: 05.12.06 Pobrań: 1837 Rozmiar: 3.61 MB
Pobierz
HC Image Editor 2.04
HC Image Editor 2.04 Prosty fotoretuszer, w którym nie ma obsługi warstw i formatu PNG, a zaznaczanie ogranicza się tylko do prostokątów. Wystarczy jedynie w czysto amatorskich zastosowaniach. Łatwy i prosty w obsłudze.
Dodano: 05.12.06 Pobrań: 1576 Rozmiar: 2.54 MB
Pobierz
PaintStar
PaintStar Rozwijany samodzielnie przez chińskiego programistę, najbardziej przypomina interfejsem GIMP (wręcz go naśladuje), wyświetlając wiele oddzielnych okien bez wspólnego tła, co nie jest wygodne. Program charakteryzuje się bogactwem narzędzi edycyjnych oraz ich opcji. Przede wszystkim obsługuje warstwy w naturalnym formacie projektu PaintStar, choć zastanawiają ogromne rozmiary plików tego formatu i czas Ich przetwarzania, To jedyny z omawianych programów pozwalający rozszerzać dostępne palety pędzli, gradientów i tekstur (w tym wypadku wystarczy skopiować pliki JPEG do folderu), co bardzo uatrakcyjnia pracę i zwiększa możliwości użytkownika. Przydałyby się natomiast gotowe kształty do nakładania na obrazy. Program nie ma polskiej wersji językowej ani dokumentacji, ale jest to bez wątpienia jeden z najciekawszych retuszerów, którego rozwój warto stale śledzić.
Dodano: 05.12.06 Pobrań: 1533 Rozmiar: 2.54 MB
Pobierz
Paint.net 2.70
Paint.net 2.70 (w polskiej wersji językowej) jest najbardziej zbliżony do klasycznych programów retuszerskich. Nacisk położono przede wszystkim na dobre narzędzia organizacyjne, zwłaszcza możliwość precyzyjnego zaznaczania fragmentów obrazu. Zaletą programu jest dobra obsługa warstw, przezroczystości, antyaliasingu (wygładzania). Paint.NET akceptuje też zewnętrzne wtyczki, napisane przez innych programistów. Zwad trzeba wymienić przede wszystkim niepewną obsługę zewnętrznych urządzeń przez TWAIN, brak opcji zapisu w formacie PNG, akceptacji filtrów w standardzie Photoshopa i możliwości otwierania wielu plików jednocześnie (można za to otworzyć wiele kopii programu). Poważniejsze narzędzia retuszerskie, takie jak jasność kontrast czy odcień i nasycenie wystarczają w typowych zastosowaniach. Naszym zdaniem, to najlepszy wybór dla fotografa amatora. Uwaga: program wymaga .NET 2.0.
Dodano: 05.12.06 Pobrań: 1908 Rozmiar: 4.79 MB
Pobierz
ImageForge Pro 3.60
ImageForge Pro 3.60 Aplikacja do tworzenia grafiki i edytowania już istniejących obrazków lub zdjęć. Program potrafi współpracować ze skanerem, kamerą cyfrową oraz innymi urządzeniami korzystającymi ze sterowników TWAIN. Ma wbudowany zestaw filtrów i efektów specjalnych, które np. pozwolą nam zbudować album fotograficzny czy pokaz slajdów.
Dodano: 05.12.06 Pobrań: 859 Rozmiar: 5.57 MB
Pobierz
Photobie 2.8.4
Photobie 2.8.4 autorstwa kolejnego chińskiego programisty jest narzędziem o mało ergonomicznym interfejsie, za którym jednak kryją się spore możliwości. Przede wszystkim program świetnie obsługuje zaznaczenia i warstwy, które pozwalają bardzo precyzyjnie separować składniki obrazu. Menedżer warstw oferuje dużo więcej operacji i informacji niż konkurencyjne programy, natomiast potężny mechanizm tworzenia zróżnicowanych selekcji oraz ich łączenia pozwala zaznaczać obszary o dowolnych kształtach. To jedyny program obsługujący filtry w standardzie Photoshopa. Nieco do życzenia pozostawia stabilność i szybkość programu. Dostępny poziom przybliżenia (1000 procent) też jest za mały gdyż utrudnia edycję pojedynczych pikseli. Retusz jest jeszcze słabo zorganizowany, ale można regulować podstawowe parametry, w tym współczynnik gamma.
Dodano: 05.12.06 Pobrań: 870 Rozmiar: 2.05 MB
Pobierz
PhotoFiltre 6.2.5
PhotoFiltre 6.2.5 Ten popularny program, dostępny w polskiej wersji językowej, ma niemal wszystkie pożądane cechy prostego retuszera, poza jedną — obsługą warstw. Pewnym udziwnieniem jest sposób zaimplementowania gumki — nie ma tego narzędzia, ale można je zastąpić dowolnym kolorem pędzla, a przezroczystość plików PNG zdefiniować oddzielnie, ustalając dany kolor jako przezroczysty. Brak też tzw. kształtów, np. prostokątów czy elips. Bardziej zaawansowane narzędzia korekcyjne są dostępne w elementarnym zakresie — mamy do dyspozycji regulację współczynnika gamma, jasności kontrastu, odcieni/nasycenia, ale brak możliwości oceny kolorystyki za pomocą histogramu czy regulacji za pomocą krzywych tonalnych. Nie można też zdefiniować poziomu krycia kolorem ani sposobu mieszania nakładanych obiektów. Elegancki i przejrzysty interfejs oraz zrozumiałe okna dialogowe pozwalają wykonać wiele operacji.
Dodano: 05.12.06 Pobrań: 895 Rozmiar: 1.56 MB
Pobierz
PC Image Editor 3.4
PC Image Editor 3.4 dobry a zarazem darmowy program graficzny posiadający wiele narzędzi edycyjnych. Program posiada wewnętrzną przeglądarkę zdjęć umożliwiającą w prosty sposób odnalezienie na dysku interesujących nas fotek a następnie wczytanie zdjęcia do właściwego okna programu. Właściwości programu: Edycja - cięcie, wklejanie, kopiowanie i usuwanie zaznaczonych fragmentów zdjęć. Zmiana wymiarów zdjęć - określamy wartość szerokości lub wysokości lub też jaki procent orginału ma stanowić zmiana. Filtry - ostrość, rozmycie, mozaika, szum, dyfuzja, powielenie i inne. Ustawienie autopoziomów i autokontrastów, kanałów gamma, jasności/kontrastu, zmiana kanałów RGB, zmiana zdjęcia na w odcieniach szarości, negatyw, posteryzacja zdjęcia i inne zapewniają bardzo ciekawe efekty końcowe. Program oferuje także przenoszenie grafiki na tapetę pulpitu i drukowanie. Zapis i odczyt plików w formacie: bmp, gif, j2k (Jpeg 2000), jpg, tiff, png, tga, ras, pcx, wmf, emf.
Dodano: 05.12.06 Pobrań: 920 Rozmiar: 5.08 MB
Pobierz
Paint Box 2.2.8
Paint Box 2.2.8 program graficzny do wykonywania prostych grafik oraz edycji zdjęć. Posiada narzędzia: - do rysowania np. linie, - selekcji (prostokątna i o nieregularnym kształcie), - obracania i odbijania w poziomie/pionie fotek, - do nanoszenia tekstu na zdjęcie. Co można zrobić za pomocą PaintBox'a: - wycinać i wklejać zdjęcia do innych zdjęć, - zmieniać rozmiary obrazków, - retuszować fotki poprzez zmianę jasności, wykonanie negatywu fotki, przedstawienia w skali szarości, - zrobić korektę fotki poprzez zmianę ustawienia kolorów RGB czy kanału gamma. Program nie instaluje się, wystarczy wypakować go z archiwum zip przenieść do specjalnie stworzonego folderu i uruchomić. Po wypakowaniu zajmuje 1,5MB. W trakcie korzystania z niego tworzy pliki (.sdb, .rfp), w których zapisuje ustawienia programu. Pliki możemy zapisywać do .bmp, .gif lub .jpg.
Dodano: 05.12.06 Pobrań: 949 Rozmiar: 1.17 MB
Pobierz
Gimnazjum
Hymn szkoły Hymn szkoły
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zegar
Nasz Patron
Kalendarium 1920-1978 Kalendarium 1920-1978
Młodość Młodość
Okupacja Okupacja
Kapłaństwo Kapłaństwo
Biskup Wojtyła Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990 Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005 Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty Papieskie dokumenty
Twórczość Twórczość
Testament Testament Jana Pawła II
W Niegowickiej Parafii W niegowickiej Parafii
W Niegowickiej Parafii Jak Go pamiętamy
Orlik 2012
Orlik 2012 Regulamin (pdf)
Postanowienia ogólne Postanowienia ogólne
Korzystanie z obiektu Korzystanie z obiektu
Sankcje i odpowiedzialność Sankcje i odpowiedzialność
Telefony alarmowe Telefony alarmowe
Rezerwacja Rezerwacja
Najbliższe wydarzenia
Statystyki
Gimnazjum w Niegowici
WITAJ
klasa3c
jako nowy uzytkownik

Zarejestrowanch Uzytkowników: 25

Głównych administratorów: 1
Administratorów: 11
Uzytkowników: 13

Użytkownicy Online:

admin74 tygodni
Dyrektor188 tygodni
Ziemianek233 tygodni
bibliotekarz265 tygodni
Pietak271 tygodni

Gości Online: 2

Twoje IP: 3.238.104.143

Kategorie Forum 2
Tematów na Forum 1
Postów na Forum 2
Komentarzy 4
Księga Gosci
News'y 987
Artykuły 249
Albumy
Zdjecia
Plików w Downloadzie 4
Kategorii w Linkach 8
Linków 42
Postów w shoutbox'ie
Obecny adres IP
3.238.104.143
Licznik
pozostało

do końca roku szkolnego
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2022-07-07
0.50%
4,7029
0.05%
4,7965
0.27%
4,8418
0.58%
5,6290
name
Gimnazjum im. Księdza Karola Wojtyły w Niegowici Copyright © 2005-2018
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody właściciela strony zabronione