Strona główna ˇ Pobieranie ˇ Galeria zdjęć ˇ Artykuły ˇ Pogoda ˇ Prognoza pogodyWtorek, Maj 21, 2019
Projekt - Kierunek Przyszłość
Informacja Informacja
Regulamin rekrutacji Regulamin rekrutacji
Deklaracja przystąpienia Deklaracja przystąpienia
Zgoda na przetwarzanie danych Zgoda na przetwarzanie danych
Plakat Plakat
Nawigacja
Portal
  Strona główna
  Zadaj pytanie
  Artykuły
  Pobieranie
  Linki
  Pogoda
  Galeria zdjęć
  Archiwum newsów
  Mapa serwisu
  Imieniny
  Jakość powietrza
  Gmina Gdów
  Parafia w Niegowici
  Podstawy HTML
  HTML dla "Zielonych"
  Logomocja

Wojewódzki Festiwal Językowy
  Regulamin Festiwalu
  Formularz zgłoszeniowy (pdf)
  Formularz zgłoszeniowy (doc)

Projekty edukacyjne
  Centres

Przedmiotowe Zasady Oceniania
  Informatyka-Trzaska

Najwięcej Newsów dodali
   admin[595]
   bibliotekarz[70]
   Ziemianek[61]
   Dyrektor[53]
   Pietak[47]
   PatrykW[27]
   Weronika Kocwa[23]
   korfanty[20]
   Kopec[19]
   Agnieszka Dlugosz[19]
   Kosciolek[12]
   Maria Zyla[11]
   Ola Chyrc[8]
   pedagog[7]
   Tekiela[6]
   Bibliotekarz szkolny[4]
   Sopata[3]
   Dorota Wolska[1]
Nasza Szkoła

Witamy
na stronie
Gimnazjum
im. księdza Karola Wojtyły
w Niegowici
 Niegowić 62,
tel. (012) 251-95-15

powiat wielicki
woj. małopolskie

gimniegowic@poczta.onet.pl
dyrektor:rajle@wp.pl
administrator: bogtr@wp.pl
Projekt: „Przemoc, to broń ludzi słabych”
Pedagog radzi

Projekt: „Przemoc, to broń ludzi słabych”.

i

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie informuje, że Gmina Gdów otrzymała dofinansowanie projektu w ramach Programu Osłonowego:

„WSPIERANIE JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W TWORZENIU SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE” – Edycja 2018

Projekt będzie realizowany i koordynowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w okresie od maja do grudnia 2018 roku.

 Całkowity koszt projektu wynosi 64 333,00

z czego:

– kwota dofinansowania wynosi 51 000,00

– wkład własny 13 333,00

W ramach projektu zaplanowano działania, które wpisują się w realizację I priorytetu Programu. tj.  Rozwój działań profilaktycznych mających na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy.

 • Przeprowadzenie Kampanii promującej projekt,
 • Opracowanie i wydruk broszury promocyjno-informacyjno-edukacyjnej, która będzie swoistym mini poradnikiem. Zostanie w niej przybliżony sposób porozumiewania się bez przemocy. Jak mówić i słuchać, by słowa miały znaczenie oraz informacje gdzie szukać pomocy w przypadku doświadczenia przemocy lub jej zauważenia.
 • Spotkanie konsultacyjno – informacyjne dla dyrektorów i pedagogów biorących udział w projekcie. Omówienie zasad współpracy.
 • Działania dotyczące zapoznania beneficjentów ze ścieżką prawną w ramach, której uczestnicy poznają funkcjonowanie policji, prokuratury, sądów, aresztu i więzienia oraz zakładu poprawczego.
 1. Wizyta w Komisariacie Policji.

Młodzież będzie miała możliwość poznania specyfiki pracy policji, jak wygląda służba policjanta. Zwiedzić budynek komisariatu i zobaczyć miejsca niedostępne dla przeciętnego obywatela tj., dyżurka czy izba zatrzymań. Beneficjenci również będą mieli możliwość nabycia umiejętności złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w formie ustnej i pisemnej do protokołu.

 1. Wyjazd edukacyjny do Sądu.

Celem wizyty będzie poszerzenie świadomości prawnej młodzieży.

Wizyta obejmować będzie omówienie sposobu działania sądów i sądownictwa, uczestnictwo młodzieży w symulacji rozprawy sądowej, omówienie zasad prowadzenia postępowania sądowego oraz rozmowę z sędzią. Będą mieli także możliwość zwiedzenia Sądu i zobaczenia jak wygląda sądowa izba zatrzymań, w której aresztowani i więźniowie oczekują na rozprawę.

 1. Wyjazd do więzienia i aresztu śledczego.

Celem wizyty będzie przybliżenie uczniom zasad funkcjonowania więzienia i aresztu śledczego oraz specyfiki służby więziennej jako formacji mundurowej.

Podczas wizyty uczniowie będą mieli możliwość poznać historię  aresztu, zwiedzić salę widzeń, poznać główne zadania i cele służby więziennej oraz podstawowe zasady odbywania kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania. Będą mieli możliwość zobaczenia jak wygląda cela izolacyjna i zabezpieczająca oraz poznać różnice między nimi , a także zobaczyć plac spacerowy.

 1. Wyjazd do zakładu poprawczego.

Celem tego wyjazdu będzie przybliżenie młodzieży roli zakładu poprawczego i zapoznanie się z głównym celem i zadaniem zakładu. Przybliżenie wiedzy czym jest resocjalizacja nieletnich, jakie są jej założenia.

 1. Spotkanie z kuratorem karnym i rodzinnym.

Spotkanie ma na celu uwrażliwienie młodzieży na potrzebę zachowania porządku prawnego. Omówienie kwestii związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich za popełniane czyny karalne oraz przejawy demoralizacji, jak również przedstawienie środków wychowawczych stosowanych wobec nieletnich.

Na podstawie wyników przeprowadzonej diagnozy uznano za słuszne również przeprowadzenie spotkań dla młodzieży i rodziców w kontekście konsekwencji zachowań przemocowych.

 • Warsztaty dla rodziców.
 1. Spotkania dla rodziców dzieci objętych projektem prowadzone przez dwóch specjalistów zajmujących się problematyką przemocy. W ramach warsztatów poruszone zostaną kwestie dotyczące psychicznych i społecznych konsekwencji stosowania przemocy. Po zakończeniu projektu dla chętnych rodziców przewidziane jest prowadzenie dalszych spotkań o charakterze edukacyjnym.
 2. Spotkania z prawnikiem, który przeprowadzi warsztaty pozwalające nabyć umiejętność identyfikacji problemu przemocy, zwrócenia się do instytucji państwowych o udzielenie pomocy oraz wzięcie czynnego i konsekwentnego udziału w prowadzonych postępowaniach.
 • Warsztaty dla młodzieży.
 1. Prowadzone przez prawnika, w ramach których będą mieli możliwość wcielić się w postacie procesu karnego oraz ustalić wyrok na wybranych kazusach.
 2. Warsztaty prowadzone przez specjalistów zajmujących się problematyką przemocy. W ramach spotkań dla młodzieży przeprowadzone zostaną warsztaty dające szansę na pracę nad własnymi emocjami, nabycie umiejętności kontrolowania zachowań i radzenia sobie ze stresem. Równocześnie przedstawione zostaną źródła, a przede wszystkim konsekwencje psychiczne zachowań przemocowych oraz przekraczania norm społecznych.
 • Warsztaty fotograficzne dla młodzieży.

Młodzież nagminnie zamieszcza w portalach społecznościowych swoje zdjęcia, uwiecznia też osoby z kręgu najbliższych znajomych oraz ważne dla nich wydarzenia. Warsztaty z podstaw fotografii dadzą młodym podstawowe umiejętności wykonywania zdjęć, pozwolą na zdobycie wiedzy dotyczącej technik, pokażą również jak zatrzymać w kadrze najpiękniejsze chwile, widoki.

Warsztaty będą również pretekstem do podjęcia dyskusji na temat odpowiedzialności za zamieszczane w sieci zdjęcia, jak również uwypuklenia pozytywnego wymiaru prezentowanych fotografii w Internecie. Na zakończenie projektu będzie zorganizowany wernisaż prac beneficjentów projektu połączony z wyłonieniem zwycięzców. Przewidziane są nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie.

 • Wejście na siłownię.

Siłownia to nie tylko budowanie tężyzny fizycznej. To również możliwość spędzania wolnego czasu, odreagowanie negatywnych czy trudnych emocji, spotkania z rówieśnikami. Zaproponujemy młodzieży karnety na cztery wejścia na siłownię wraz z możliwością personalnego doboru treningu oraz prezentacji ćwiczeń na sprzęcie pozostającym na wyposażeniu siłowni.

 • Rodzinne wyjścia dzieci z rodzicami.

W dzisiejszym świecie niejednokrotnie członkowie rodzin- rodzice i dzieci, żyją obok siebie: rozmowa bywa rzadkością. Ludzie zapominają o wspólnym spędzaniu czasu. Tracą ze sobą kontakt, a to rodzi wyobcowanie, niezrozumienie siebie nawzajem, konflikty. Rodzinne aktywności mogą pomóc w odbudowie relacji pomiędzy członkami rodziny, w znalezieniu radości we wspólnie spędzanym czasie. Do wyboru będą następujące aktywności:

 1. Rodzinne wyjście na kręgle,
 2. Rodzinne wyjście na basen,
 3. Rodzinne wyjście do kina.
 • Zakup i montaż siłowni zewnętrznej.

Siłownia na świeżym powietrzu dostępna o każdej porze dnia i roku, przyczyni się do zwiększenia aktywności fizycznej, rozładowania negatywnych emocji, zarówno młodzieży jak i dorosłych. Uczestnicy będą mogli z niej korzystać zarówno w trakcie realizacji jak i po zakończeniu projektu. Podczas projektu pod okiem specjalisty zostaną przybliżone podstawowe zasady i możliwości wykorzystania zainstalowanego sprzętu. Zewnętrzna siłownia będzie ogólnodostępna dla każdego mieszkańca naszej gminy.

Beneficjentami projektu  będą:

– uczniowie 6 i 7 klas szkół podstawowych oraz uczniowie 2 i 3 klas  oddziałów gimnazjalnych,

– rodzice dzieci biorących udział w projekcie,

– Grono pedagogiczne ze szkół biorących udział w projekcie.

Zakłada się, iż w projekcie weźmie udział maksymalnie 70 uczniów w wieku 13-17 lat uczęszczających do szkół na terenie Gminy Gdów oraz około 20 rodziców oraz 15 nauczycieli.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Gimnazjum
Hymn szkoły Hymn szkoły
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zegar
Nasz Patron
Kalendarium 1920-1978 Kalendarium 1920-1978
Młodość Młodość
Okupacja Okupacja
Kapłaństwo Kapłaństwo
Biskup Wojtyła Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990 Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005 Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty Papieskie dokumenty
Twórczość Twórczość
Testament Testament Jana Pawła II
W Niegowickiej Parafii W niegowickiej Parafii
W Niegowickiej Parafii Jak Go pamiętamy
Orlik 2012
Orlik 2012 Regulamin (pdf)
Postanowienia ogólne Postanowienia ogólne
Korzystanie z obiektu Korzystanie z obiektu
Sankcje i odpowiedzialność Sankcje i odpowiedzialność
Telefony alarmowe Telefony alarmowe
Rezerwacja Rezerwacja
Najbliższe wydarzenia
Statystyki
Gimnazjum w Niegowici
WITAJ
klasa3c
jako nowy uzytkownik

Zarejestrowanch Uzytkowników: 25

Głównych administratorów: 1
Administratorów: 11
Uzytkowników: 13

Użytkownicy Online:

admin10 tygodni
Dyrektor24 tygodni
Ziemianek69 tygodni
bibliotekarz101 tygodni
Pietak107 tygodni

Gości Online: 1

Twoje IP: 54.87.61.215

Kategorie Forum 2
Tematów na Forum 1
Postów na Forum 2
Komentarzy 4
Księga Gosci
News'y 986
Artykuły 249
Albumy
Zdjecia
Plików w Downloadzie 4
Kategorii w Linkach 8
Linków 42
Postów w shoutbox'ie
Obecny adres IP
54.87.61.215
Licznik
pozostało

do końca roku szkolnego
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2019-05-20
0.01%
3,8543
0.18%
4,2995
0.02%
3,8189
0.32%
4,9117
Gimnazjum im. Księdza Karola Wojtyły w Niegowici Copyright © 2005-2018
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody właściciela strony zabronione